Wymień stary piec za pomocą programu „Czyste Powietrze”

Masz dosyć zanieczyszczonego powietrza? Pora na konkretne działania. Jednym z nich jest wymiana pieca opalanego węglem na nowy piec gazowy w ramach programu „Czyste Powietrze”. Więcej na ten temat przeczytasz w niniejszym artykule.

Kocioł do mieszkania – dlaczego wymiana jest konieczna?

Jeśli chcesz realnie wpłynąć na poprawę jakości powietrza w miejscu zamieszkania, zdecyduj się na wymianę pieca opalanego węglem. Nowy piec gazowy będzie spalał paliwo efektywniej i będzie zapewniał wyższe temperatury, co przełoży się na lepszy komfort. Dzięki temu ciepło trafi do wszystkich pomieszczeń, a do atmosfery uwolni się mniej toksycznych substancji. Co więcej, nowy kocioł do mieszkania będzie spalał mniej paliwa do ogrzewania tego samego obiektu. Wymianę pieca oferuje
program czyste powietrze

Program czyste powietrze – najważniejsze informacje

Smog nie ma miejsca wyłącznie w Twoim otoczeniu. To problem globalny, który dotyczy wielu krajów Unii Europejskiej. Dlatego, aby zachęcić obywateli do wymiany pieców, utworzono specjalne dotacje. Najważniejszym funduszem promującym wymianę pieca jest program czyste powietrze. Środki finansowe są przekazywane właścicielom domów jednorodzinnych, którzy zdecydowali się na wymianę pieca. Dotacje obejmują wymianę pieca na nowy lub zmianę paliwa, którym napędzany jest dotychczasowy piec. Jednak zazwyczaj obywatele wybierają pierwszą opcję. Na dofinansowanie może liczyć każdy właściciel gospodarstwa domowego wolnostojącego. Program czyste powietrze zakłada konkretne wytyczne, które dotyczą nowego kotła grzewczego. Co więcej, aby zachęcić obywateli do przejścia na ekologiczne rozwiązania grzewcze, program przewiduje również dofinansowania na fotowoltaikę oraz pompy ciepła.  

Program czyste powietrze – dofinansowania

W programie założono konkretne progi przychodów osób chcących ubiegać się o środki finansowe. Progi są bezpośrednio związane z rocznymi dochodami. O dotacje mogą ubiegać się osoby, których dochód roczny nie przekracza kwoty 100 000 złotych. 

Recommended Articles